Субота,
19 серпня 2017
Наші спільноти

Хороший сон зміцнює кістки

Мелатонін регулює сон, викликаючи сонливість за рахунок зниження температури тіла, а також робить кісткову тканину міцнішою

Фото: itsmyday.ru
Фото: itsmyday.ru

Фахівці виявили дивовижний зв'язок циркадних ритмів та процесу дегенерації кісткової тканини. Зроблене відкриття повинне допомогти в розробці превентивної терапії остеопорозу. Можливо, в основу терапії буде покладено мелатонін, пише meddaily.ru з посиланням на дослідження Стоматологічної школи Макгілла.

Експеримент показав, що Бади з мелатоніном зміцнювали кісткову тканину у літніх щурів. Як відомо, мелатонін регулює сон, викликаючи сонливість за рахунок зниження температури тіла. Він же здатний гальмувати активність остеокластів, клітин, що стимулюють процес розкладання. По мірі старіння якість сну знижується, що робить остеокласти більш активними. Це прискорює процес розкладання кісток.

У рамках тестування Бадів з мелатоніном гормон, розчинений у воді, давали 20 щурам (вік - 22 місяці). Через 10 тижнів (еквівалент шести людських років) аналіз щільності і міцності кісток показав: кісткова тканина збільшилася в обсязі і щільності.

Читайте про найважливіші та найцікавіші події в УНІАН Telegram та Viber
Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter
Читайте також
Новини партнерів
loading...

Чи подобається Вам новий сайт?
Залиште свою думку